"بچه زرد"

به پایان آمد این دفتر... وبلاگم را حذف نکردم به دلیل اینکه آرشیو و یادگاری های شما در زیر آنها، برای همیشه باقی بماند. پاینده باشید و مانا. "مهدی فعله گری-میرزا"

"بچه زرد"

به پایان آمد این دفتر... وبلاگم را حذف نکردم به دلیل اینکه آرشیو و یادگاری های شما در زیر آنها، برای همیشه باقی بماند. پاینده باشید و مانا. "مهدی فعله گری-میرزا"

"بچه زرد"

instagram: studio.rokhshid
ما نگوییم بد و میل به ناحق نکنیم
جامه ی کس سیه و دلق ِ خود اَرزَق نکنیم
*******************************
باور بفرمایید اگ میگویم از گوشه ی بینی ـه شما قطره ای سبز رنگ در حال چکیدن است،
فقط و فقط و فقط به این خاطر است که
آن را رفع و رجوع کنید. نه اینکه دلخور شوید.
ادبیات من هم اینگونه است. به آرامی بدون اینکه کسی بداند که با تو سخن میگویم، گوشه چشمی نشانت میدهم و میگویم:
دماغتو بگیر تا حال همه رو به هم نزدی.
******************************
حضرت تولستوی میگه: باید از گفتنی هایی گفت که احتمالا بسیاری آن را میدانند ولی جرأت ابراز آن را حتی برای خودشان هم ندارند
*****************************
آینه گر نقش تو بنمود راست
خود شکن، آیینه شکستن خطاست
*****************************

آخرین نظرات

بازی بازی با کلمات هم بازی؟

سه شنبه, ۱۰ مرداد ۱۳۹۶، ۰۱:۵۶ ب.ظ

بازی با کلمات هم مثل همه ی بازی های دیگه شیرینه . اما همانطور که هر شیرینی ای طبق دستوری طبخ میشه، تا نه اندازه ی شیرینیش زیاد باشه و دلو بزنه و نه اونقدر کم، که نشه بهش گفت شیرینی؛ شیرینیه بازی  هم باید با قواعدی سازگار باشه. 

قواعد و قانونی که باعث بشن تا شیرینی بازی، بیش از حد نشه و شورش در نیاد؛ بازی با کلمات هم مثل همه ی بازی های دیگه شیرینه. اما اگه این بازی دستخوش یه عده آدمی مثل من بشه که نه دستور زبان کلمات  و نه کاربرد آنها رو بلدیم، نتیجه ش چند سطر مسخره و خنده آور میشه که نه میشه اسمشو گذاشت طعنه و نه میشه طنز و نقد و هزل و هجو و .... در کل اصلا نمیشه اونو چیزی نام نهاد جز اینکه یه بازیه با کلمه ست که دست یه آدم لوده ای افتاده است همچون من.

برای مثال : حسین رفت تو چپ شناسنامه ش. (میخواد مثلا قشنگ و خوش فرم بیاد بگه حسین مُرد. یعنی اسم حسین تو آخرین صفحه ی شناسنامه ش نوشته شد) خوبه. عرض کردم که بازی با کلمات شیرینه. اما باید قواعد زبان پارسی رو بدانیم و سپس بهتر از آن کاربرد کلمات را هم بدانیم آنوقت دست به انگولک کردن روح و روان خواننده های آن جملات قصار اقدام نماییم. اینطور نیست؟

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۶/۰۵/۱۰
میرزا مهدی